Zamów bezpłatną wycenę i projekt

Dlaczego warto jest wykonać szafę wnękową na wymiar?

W dzisiejszych czasach klienci, którzy chcą urządzić swoje mieszkanie, mają do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich stanowi wizyta w sieciowym lub lokalnym sklepie z meblami i wybranie w nim wszelkich niezbędnych elementów wyposażenia w sposób odpowiadający możliwościom pod względem powierzchni, poczuciu gustu oraz stylu. Drugi pomysł na urządzenie mieszkania obejmuje znalezienie firmy, która stworzy projekt konkretnego mebla (np. szafy wnękowej) w pełni dopasowany do indywidualnych preferencji oraz wskazanych wymiarów. Z uwagi na oferowane możliwości coraz chętniej wybierane jest to drugie rozwiązanie.

Skrojone pod miarę elementy sprawdzą się zwłaszcza w przypadku wnętrz o małych metrażach takich jak np. sypialnia czy przedpokój, w których niezbędne jest miejsce do przechowywania ciuchów, dodatków oraz obuwia. Zastanawiasz się, dlaczego warto jest wykonać szafę wnękową na wymiar? Zapoznaj się z najnowszym artykułem na naszym blogu, a poznasz odpowiedź!

Szafa wnękowa na wymiar – najważniejsza zaleta

Szafa na wymiar stanowi najlepszy sposób na funkcjonalne zaaranżowanie dostępnej przestrzeni w momencie, w którym dysponujesz wnęką, w której nie zmieszczą się typowe meble dostępne w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Zamówienie produktu skrojonego pod wskazaną długość, szerokość oraz głębokość pozwoli maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie zapewnia dane pomieszczenie oraz uzyskanie potrzebnej ilości miejsca na inne elementy wyposażenia. Co więcej, przekłada się na większą łatwość utrzymania porządku przez cały czas.

Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku mieszkań o małych metrażach (np. w blokach) oraz ukośnych ścian, które nie zapewniają możliwości umieszczenia gotowych mebli. Co więcej, jeśli szafa wnękowa na wymiar zostanie wyposażona w system drzwi przesuwnych, ilość dodatkowo zaoszczędzonego miejsca się zwiększy, a pomieszczenie optycznie się powiększy.

Wygodne i uporządkowane mieszkanie – meble skrojone pod wszelkie potrzeby

Decydując się na szafę wnękową na wymiar, masz wpływ nie tylko na długość, szerokość oraz głębokość proponowanego mebla, ale również na sposób zaaranżowania jego wewnętrznej części. To od Ciebie zależy, ile półek czy szuflad się w nich znajdzie, a także czy zamontowany zostanie drążek pozwalający na skorzystanie z wieszaków. Wystarczy swoje potrzeby pod względem elementów i dodatkowych akcesoriów przekazać stolarzowi, a na pewno zrobi, co w jego mocy, by zapewnić osiągnięcie oczekiwanego efektu.

Dopasowane do potrzeb wypełnienie oraz układ wewnątrz szafy to jednak nie wszystko! Mebel wnękowy na miarę pozwoli Ci także na podjęcie decyzji dotyczących profili, wykorzystanych tworzyw czy kolorów, a także stylu wykonania (m.in. skandynawski, rustykalny, loftowy czy glamour), dzięki czemu możesz mieć pewność, że zabudowa świetnie skomponuje się z innymi elementami danego pomieszczenia. W taki sposób zapewnisz sobie nie tylko wysoki poziom funkcjonalności, ale również niebanalne wrażenia estetyczne i spójność przekładającą się na poczucie harmonii oraz spokoju.

Szafa wnękowa do zabudowy – do każdego pomieszczenia

Nie można nie wspomnieć o tym, że szafa na wymiar posłużyć może do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku: ubrań, akcesoriów kuchennych, ważnych dokumentów, sprzętu AGD i innych domowych skarbów, dzięki czemu sprawdzić się w każdym pomieszczeniu. Taki mebel w pełni dopasujesz do funkcji, jaką ma spełniać w sypialni, kuchni, na poddaszu czy w garderobie, zapewniając sobie możliwość zmieszczenia wszystkiego, co tylko potrzebujesz.

Najlepsza odpowiedź na Twoje potrzeby

Korzystając z oferowanej przez firmy możliwości wykonania mebli na wymiar na zamówienie, otrzymujesz pewność otrzymania niezbędnych elementów wyposażenia – przede wszystkim szaf – o odpowiednich wymiarach oraz we właściwym kształcie, a dodatkowo w pełni dopasowanych do Twojego poczucia gustu oraz stylu. Jest to bez wątpienia najlepszy sposób na funkcjonalne zaaranżowanie posiadanej wnęki, zwłaszcza w przypadku małych powierzchni.