Zamów bezpłatną wycenę i projekt

Szafa wnękowa na wymiar – praktyczne wykorzystane przestrzeni

W każdym domu można znaleźć przedmioty, które nie mają na stałe swojego miejsca. Ten problem dotyczy zarówno właścicieli dużych domów jednorodzinnych, jak i mieszkań o niewielkim metrażu. Artykuły codziennego użytku, takie jak sprzęty: odkurzacze, deski do prasowania czy mopy – często umieszczane są w losowych kątach, aby dostęp do nich nie stanowił żadnej trudności.

Rozwiązaniem, które umożliwia ekspansję przestrzeni użytkowej zarówno w lokalu mieszkalnym, jak i biurowym, jest szafa wnękowa produkowana na wymiar. Dzięki takiemu meblowi, z łatwością przypiszesz stałe miejsce przechowywania określonych przedmiotów, co wpłynie na łatwiejsze zachowywanie porządku.

Mebel, który “rozciąga” pomieszczenie

Zwłaszcza w pokojach umiejscowionych na poddaszach, trudno jest wygospodarować przestrzeń, w której można ustawić pojemny segment czy dużą komodę. Skosy dachowe mogą zabierać znaczną część miejsca oraz sprawiać, że przechowywanie rzeczy w takim pokoju może być dość problematyczne. Optymalnym rozwiązaniem, które pozwala na przechowywanie zarówno sprzętów AGD, jak i ubrań, ręczników, obuwia czy zapasowych kompletów pościeli, jest wnękowa szafa do zabudowy opracowana według indywidualnego projektu.

Taki mebel tworzony jest na podstawie precyzyjnie dokonanych pomiarów oraz idealnie dopasowuje się do kształtu wnęki. Nie jest to rozwiązanie dedykowane jedynie ciasnym pomieszczeniom ze skosami – szafa sprawdzi się również w niewielkich mieszkaniach, np. w przedpokojach, sypialniach, korytarzach, a nawet w salonach.

Współcześnie produkowane meble do zabudowy idealnie dopasowują się do estetyki wnętrza, przez co nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale też urozmaicają wygląd pokoju. Nowoczesna szafa wnękowa do zabudowy może być wyposażona w klasyczne drzwi otwierane oraz przesuwne, które dodatkowo oszczędzają przestrzeń. Te ostatnie mogą być wyposażone w obszerne lustra oraz estetyczne przeszklenia, które pięknie komponują się z wnętrzami w każdym stylu – nawet klasycznym. Udekorowanie drzwi lustrami nie tylko wpływa na odbiór wizualny mebla do zabudowy, ale też całkowicie zmienia wygląd pomieszczenia, optycznie je powiększając.

Jak praktycznie wykorzystać przestrzeń w małym mieszkaniu?

Szafa do zabudowy jest specyficznym meblem, który może być zaprojektowany przez Ciebie od A do Z. To od użytkownika zależy, ile szuflad się w niej znajdzie, czy zostaną w niej zamieszczone drążki do przechowywania odzieży na wieszakach oraz to, jakie wymiary półek zostaną zastosowane.

Do wykonania szafy w zabudowie wystarczy nawet wąska wnęka, która może pełnić funkcję schowka na odzież bądź obuwie. Projektowane na wymiar szafy sprawdzą się także w sypialniach oraz garderobach – dzięki możliwości aranżacji ich konstrukcji z łatwością pomieścisz wszystkie niezbędne artykuły, a każda rzecz w twoim domu zyska dedykowane miejsce.

Szafy wnękowe na wymiar z powodzeniem pomieszczą ubrania nawet kilku członków rodziny. Może być wyposażona w bardzo praktyczne schowki oraz organizery na bieliznę, drobne przedmioty, a nawet chemię gospodarczą.

Gdzie można umieścić szafę do zabudowy?

Szafa wnękowa sprawdzi się nie tylko wzdłuż ściany, ale też w zakamarkach, takich jak przestrzeń pod schodami czy komórki o nieregularnych kształtach. Istnieje możliwość wykonania szafy rogowej, a nawet kompleksowego zagospodarowania przestrzeni pomieszczenia poświęconego garderobie.

Taki mebel do zabudowy może być dostosowany w dowolny sposób – zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym, przez co z łatwością wpisze się w estetykę salonu, sypialni, a nawet pokoju dziecięcego.

Zabudowa wnękowa popularna jest również w pomieszczeniach biurowych w obiektach firmowych, ponieważ ułatwia przechowywanie sprzętów biurowych, segregatorów na dokumenty oraz wszelkich innych niezbędnych artykułów.

Ile kosztuje projekt i wykonanie?

Cena wykonania tego rodzaju zabudowy zależna jest oczywiście od powierzchni oraz materiałów wykorzystanych w procesie produkcji. Z większymi kosztami muszą liczyć się osoby, które decydują się na zastosowanie ogromnych luster oraz dużych ilości szufladek, półeczek, drążków, koszy cargo i innych dodatkowych rozwiązań. W naszej firmie klienci mogą otrzymywać atrakcyjne rabaty sezonowe oraz zniżki w sytuacjach, kiedy dostarczają nam swój własny projekt zabudowy wnękowej.