Zamów bezpłatną wycenę i projekt

Gdzie się sprawdzają systemy drzwi przesuwnych?

Dysponujesz małym mieszkaniem i zastanawiasz się, jak zaaranżować przestrzeń, by meble zajmowały jak najmniej miejsca, zapewniając swobodę wykonywania ruchów, funkcjonalność i odpowiednie samopoczucie domowników? Zdobywające coraz większą popularność wśród osób urządzających wnętrza systemy drzwi przesuwnych mogą stanowić właściwe dla Ciebie wyjście! Otwierana i zamykana w taki sposób szafa wolnostojąca nie zajmuje dużo przestrzeni, wpływając na komfort użytkowania. Co więcej, przedstawione rozwiązanie można wykorzystać w ramach zabudowy dostępnej wnęki, co zapewnia praktyczne wykorzystanie wolnej przestrzeni.

Drzwi przesuwne – dlaczego to dobry pomysł?

Mechanizm przesuwania drzwi gwarantuje komfort korzystania z elementu wyposażenia wnętrza w każdych warunkach, a odpowiednio dobrane elementy konstrukcyjne systemu przekładają się na pełną wygodę. Skrzydła z mechanizmem jezdnym oraz prowadnice (górne i dolne) zapewniają łatwy dostęp do rzeczy i akcesoriów ukrytych w szafie, a brak drzwi otwieranych do przodu sprawia, że przestrzeń wokół szafy czy wnęki może zostać zaaranżowana w odpowiadający Ci sposób. Co więcej, montaż takiego systemu nie wymaga spełniania żadnych specjalnych warunków, dzięki czemu stanowi dobre rozwiązanie dla każdego domu.

System drzwi przesuwnych na Twoje potrzeby

Szafa wolnostojąca lub wykonana na wymiar w celu zabudowy wnęki wyposażona w drzwi przesuwne stanowi rozwiązanie idealne dla małych przestrzeni i sprawdza się świetnie w różnych pomieszczeniach z uwagi na swój nowoczesny charakter. Najczęściej pojawia się w sypialni, gdzie pełni funkcję garderoby, ale równie dobrze korzysta się z niej w przedpokoju, gdzie odpowiada za schowanie kurtek i płaszczy, obuwia czy sprzętu gospodarczego. Może jednak zostać wykorzystana również w kuchni do przechowywania naczyń czy w salonie lub łazience do niepotrzebnych na co dzień tekstyliów.

Rozwiązanie dla hoteli, centrów konferencyjnych oraz miejsc bankietowych

Systemy drzwi przesuwnych świetnie sprawdzają się jednak nie tylko w przestrzeniach prywatnych w ramach zarówno szaf wolnostojących, jak i zabudowy wnęki, ale również stanowią przydatne elementy w przypadku konieczności podziału większej przestrzeni np. w hotelowej sali konferencyjnej lub bankietowej. Pozwalają dowolnie zmniejszać i powiększać dostępne pomieszczenie, dopasowując wymiary do potrzeb wynikających z ilości osób. Taki sposób pozwala hotelom, centrom konferencyjnym oraz miejscom stworzonym z myślą o organizowaniu bankietów, imprez firmowych czy innych wydarzeń na dotarcie do szerokiego grona klientów i odpowiadanie na wszelkie wymagania.

Na rynku znajdziesz obecnie mnóstwo propozycji szaf z systemem drzwi przesuwnych, które odznaczają się zróżnicowaniem pod względem materiałów użytych do wykonania (drewno, szkło itp.), kolorów oraz frontów, co stanowi zapewnienie dopasowania do przestrzeni wykonanej w każdym stylu – zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym.

Mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim, industrialnym, rustykalnym czy glamour? Nie ma to znaczenia – na pewno znajdziesz szafę wolnostojącą lub do zabudowy z systemem drzwi przesuwnych, która idealnie skomponuje się z innymi elementami wnętrza, stając się funkcjonalnym rozwiązaniem o wysokich walorach estetycznych.