Zamów bezpłatną wycenę i projekt

Szafa do dziecięcego pokoju – jakie jest najlepsze rozwiązanie?

Sypialnia malucha to przestrzeń, która jest multifunkcyjna: pełni rolę sali zabaw, szkolnej klasy oraz garderoby. Dzieci są bardzo dynamiczne, a ich naturalną przywarą jest (niestety?) bałaganiarstwo. Istnieją rozwiązania, które nie tylko umożliwią naukę porządkowania ich prywatnej przestrzeni w sposób efektywny, ale też będą stanowiły bardzo praktyczny element aranżacyjny. Mowa o szafie na wymiar do dziecięcego pokoju. Jak wybrać najlepszą? Jak sprawić, by taki mebel był skrojony na miarę potrzeb malucha?

Przestrzeń, w której zmieści się wszystko – od ubranek po zabawki

Pokój dziecka to przestrzeń, w której maluch nie tylko bawi się i odpoczywa, ale też rozpoczyna kolejne dni oraz przygotowuje się do szkoły. Aby możliwe było łatwe i przyjemne korzystanie z przestrzeni sypialni, warto postawić na meble, które sprawią, że zapanowanie nad chaosem będzie bardzo proste. Szafa na wymiar z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet tych użytkowników, którzy mają bardzo wiele rzeczy do przechowania. W końcu można dowolnie dostosować jej układ wewnętrzny (wyposażyć ją w praktyczne pojemniki na zabawki, szuflady na szkolne akcesoria, drążki do zawieszania ubrań, a także przestrzenie do przechowywania bielizny wraz z organizerami oraz dowolną liczbę półek) oraz wygląd

Szafa na wymiar do pokoju dziecięcego jest nie tylko bardzo funkcjonalnym elementem aranżacji, ale może też stanowić pierwszy krok do nauki niezależności wśród szkrabów. Nawet najmłodsi, z pomocą dedykowanego helpera albo specjalnej drabinki, będą w stanie samodzielnie wybierać ubrania na każdy dzień, a także chować i wyciągać zabawki.

Jaka jest najlepsza szafa do dziecięcego pokoju?

Największą popularnością wśród tego typu mebli na wymiar cieszą się te, które są wyposażone w przesuwne drzwi na szynach. O ile tylko dostępna przestrzeń pozwala na montaż takiej szafy, będzie ona niezwykle praktyczna zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla starszaków czy nastolatków. Otwieranie takiego mebla nie wymaga dużego nakładu siły, a z pomocą odpowiednich akcesoriów korzystanie z niego również jest banalnie proste.

Szafa do zabudowy z przesuwnymi drzwiami dostarcza nieograniczonych możliwości personalizacji. W projekcie można uwzględnić wygląd paneli (czy mają być one jednolite kolorystycznie, pokryte laminatem, lustrem, a może określonym deseniem, naklejkami czy malunkami?), materiał, z jakiego wykonana jest cała konstrukcja, a także pożądany układ półek, drążków, szuflad, koszy i innych rozwiązań.

Innym, ciekawym rodzajem szafy na wymiar do pokoju dziecięcego, jest garderoba rogowa/narożna, która doskonale sprawdzi się w przestrzeniach nieco mniejszych. Choć czasami nie wygląda ona na mebel masywny, jest bardzo pojemna i pozwala na wygodne przechowywanie ubrań, odzieży wierzchniej, zabawek, a nawet książek.

Mebel funkcjonalny przez długie lata

Zastanawiając się nad projektem szafy do pokoju dziecięcego, warto mieć na uwadze to, że taki mebel jest rozwiązaniem na lata. Oznacza to, że powinien spełniać nie tylko wymagania i potrzeby bieżące, ale też w okresie późniejszym. Innymi słowy – taka szafa do zabudowy powinna być funkcjonalna zarówno dla przedszkolaków i szkrabów w wieku szkolnym, jak i dla nastolatków. Z czasem, kiedy nasze maluchy dorastają, rzeczy w ich pokojach zdecydowanie przybywa – i warto mieć to na uwadze, kiedy obmyślamy wyposażenie do ich pokojów.

Szafa na wymiar do pokoju dziecka – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Jeśli masz już pomysł na to, jak będzie wyglądało nowe wyposażenie pokoju Twojej pociechy – pozostaje Ci jedynie udać się do specjalistycznego salonu meblowego bądź pracowni stolarskiej, która zaproponuje Ci dogodne warunki współpracy.

W Indeco Twój projekt zostanie zrealizowany zgodnie z oczekiwaniami, a dodatkowo, jeśli wyrazisz takie życzenie, z chęcią doradzimy Ci w wyborze najlepszych rozwiązań do sypialni dziecięcych. Wspólnie stworzymy meble, które będą funkcjonalne przez długie lata i będą ułatwiały codzienne zachowywanie przestrzeni w nieskazitelnym porządku.