Białe drzwi przesuwne dla szaf indeco - 4 skrzydła
Zamów bezpłatną wycenę i projekt
Białe drzwi przesuwne dla szaf indeco - 4 skrzydła

Szafa na ubrania dla całej rodziny. Jak ją stworzyć, aby każdy miał miejsce dla siebie?

Ograniczona przestrzeń do zagospodarowania wcale nie musi być problemem. Sekret tkwi w odpowiedniej aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Tylko tak możesz zadbać o optymalny komfort wszystkich domowników. Jak wydzielić dodatkowe miejsce do relaksu nawet w małym pokoju? Nie, wcale nie trzeba zabierać się za generalny remont mieszkania. Wystarczy zdecydować się na jedną dużą szafę na ubrania dla całej rodziny. Czy ten pomysł jest w ogóle możliwy do realizacji? Oczywiście! Profesjonalne zakłady stolarskie zajmują się tworzeniem elementów wyposażenia na wymiar. Jedyne, o czym warto pamiętać, to odpowiedni podział przestrzeni, tak aby każdy miał wystarczająco miejsca na swoje ciuchy.

Zalety szafy na ubrania dla całej rodziny

Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania o ograniczonym metrażu lub Twoja rodzina jest naprawdę liczna, to rozwiązanie z pewnością przypadnie Ci do gustu. Wspólna szafa na wymiar jest znakomitą alternatywą dla kosztownej inwestycji, jaką jest zakup kilku osobnych komód. W ten sposób zyskasz dodatkową przestrzeń w małych pokojach, którą możesz wykorzystać na wygodny fotel, dodatkowy regał na książki czy matę do porannych ćwiczeń. To rozwiązanie idealne także dla osób, które nie są mistrzami organizacji i często coś gubią. Teraz wszystkie ubrania i akcesoria znajdują się w jednym miejscu, co sprzyja utrzymaniu porządku i czystości w domu.

Nie masz pomysłu na aranżację wnęki w przedpokoju? A co powiesz na szafę na całej rodziny? Będzie znakomicie kamuflowała się wśród całego wystroju. Zagospodarujesz wolną przestrzeń w sposób przemyślany i niezaburzający estetyki domu. Ma to szczególne znaczenie podczas prac porządkowych. Już nie musisz wynosić ubrań z poszczególnych pokoi ani usuwać kurzu z każdej komody. Zadbanie o czystość jednej dużej szafy jest znacznie łatwiejsze. Dzięki temu oszczędzisz naprawdę sporo czasu.

Jak zorganizować miejsce w rodzinnej szafie?

Zacznij od rozplanowania całej przestrzeni. Uwzględnij miejsce na ubrania dla każdego członka rodziny. Warto także pamiętać, że potrzeby i zainteresowania bliskich zmieniają się w czasie, dlatego dobrym pomysłem będzie wygospodarowanie powierzchni na ulubione akcesoria, a także niezbędne przedmioty, takie jak walizki czy odkurzacz. Szafa na wymiar powinna zostać wyposażona w co najmniej dwa drążki na wieszaki, pojemne szuflady i półki oraz kilka pudełek do przechowywania. Aby zadbać o porządek, regularnie przeglądaj odzież, oddając lub sprzedając te ubrania, których już nikt nie nosi.

Co jeszcze zwiększy komfort korzystania ze wspólnej szafy? Podstawą jest dostateczne oświetlenie dostępnej przestrzeni. W tej roli znakomicie sprawdzi się taśma LED lub niewielkie reflektorki. Odpowiednia ilość sztucznego światła pomoże Ci w komponowaniu codziennych stylizacji, gdyż dba o wierne odwzorowanie kolorów. Doskonale widzisz całą zawartość szafy w każdym zakamarku. Ciekawym rozwiązaniem jest także zainstalowanie lustra po wewnętrznej stronie drzwi, dodatkowego uchwytu na deskę do prasowania czy kij od mopa lub wentylację, która utrzyma odzież w idealnej świeżości.

Jak układać ubrania w szafie dla całej rodziny?

To wymaga nabycia nieco więcej wprawy w sztuce organizacji. Spokojnie, jest to prostsze niż Ci się wydaje. Po zaplanowaniu miejsca dla każdego członka rodziny przychodzi czas na wypełnienie przestrzeni ubraniami. Świetnym rozwiązaniem będzie ułożenie ich na wieszakach gotowymi zestawami do pracy, na co dzień czy na wyjątkową okazję. W przypadku dziecięcej odzieży lepszą opcją jest posegregowanie poszczególnych elementów według dni tygodnia. To samo dotyczy bielizny i obuwia. Buty, które akurat nie nadają się na daną porę roku, możesz przechowywać w specjalnie przygotowanych pudełkach. Dobra organizacja pozwoli Ci uniknąć porannego pośpiechu i wyciągania ciuchów na chybił trafił.

A jeżeli wciąż szukasz zaufanego producenta szaf na wymiar dla całej rodziny, zdecyduj się na firmę Indeco. Każdy projekt dopasowany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Meble zachwycają nowoczesnym designem i solidnym wykonaniem. Znakomicie współgrają z wystrojem mieszkania, wprowadzając unikalną atmosferę.