Pracownik montujący drzwi przesuwne do szafy na wymiar
Zamów bezpłatną wycenę i projekt
Pracownik montujący drzwi przesuwne do szafy na wymiar

Drzwi przesuwne – idealne rozwiązanie do każdego domu!

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się drzwi przesuwne, które świetnie znajdują się zarówno w klasycznych przestrzeniach, jak i wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu. Szczególnie dobrze jest je wykorzystać w projektowaniu nieco mniejszych pomieszczeń, na przykład w mieszkaniu w bloku. Sprawdź przygotowany przez nas artykuł i odkryj, dlaczego drzwi przesuwne to tak świetne rozwiązanie dla każdego, także dla Ciebie.

Zapomnij o skrzydłowych wejściach

Chociaż skrzydłowe wersje są często wykorzystywane w wielu domach, to jednak warto się zastanowić czy nie lepiej jest postawić na nieco inne, nowoczesne rozwiązania. Dlaczego? Drzwi przesuwne zajmują o wiele mniej miejsca, kiedy pomieszczenie jest otwarte! Wynika to z tego, że zamiast otwierać się prostopadle do ściany, są one przemieszczane na specjalnych szynach wzdłuż niej. Dzięki temu w pobliżu wejścia do pokoju możesz postawić dodatkowy mebel – kredens, szafę czy regał.

Podkreśl wartość wizualną wnętrza

Rustykalne prowadnice czy drewno pozorujące design retro to doskonałe podkreślenie wartości wizualnej wnętrza urządzonego w klasycznym stylu. Z kolei ceniący sobie nowoczesne rozwiązania, mogą zainwestować w bardziej delikatne systemy, na przykład drzwi przesuwne wykonane ze szkła czy imitujące najprostsze płyty, które komponują się z resztą ścian. Dobrym dodatkiem mogą okazać się metalowe wstawki, na przykład z chromowanej stali, które podkreślą nowoczesny charakter wnętrza Twojego domu.

Drzwi przesuwne są także bezpieczne i wytrzymałe

Przeciągi w domu niekiedy się zdarzają, to z kolei zwykle kończy się głośnym trzaskiem drzwi skrzydłowych. Nie dość, że taki niespodziewany huk może porządnie wystraszyć każdego domownika, to jeszcze takie trzaskanie doprowadzi z czasem do zniszczenia się tego elementu wyposażenia Twojego domu. W przypadku przesuwnych wersji nie ma tego ryzyka! Dobrze trzymają się swoich szyn i nie zamykają się same pod wpływem silnego podmuchu wiatru. Dzięki temu dłużej służą w domu i utrzymują swoje wysokie walory estetyczne.

Gdzie się najlepiej sprawdzą?

Mogą służyć między innymi w ciągu komunikacyjnym między salonem a kuchnią. Dzięki temu gospodarz przygotowując dania może utrzymywać kontakt z zaproszonymi gośćmi. Z kolei drzwiami przesuwnymi możemy zasłonić wejście w przypadku robienia aromatycznych potraw, tak aby zapachy nie dostawały się do reszty pomieszczeń w domu. Ten rodzaj wyposażenia doskonale również sprawdzi się do wydzielenia strefy na gabinet, w przypadku, kiedy wykonujesz pracę w domu.

Wejście do garderoby

Posiadasz w domu małe pomieszczenie, które chcesz przeznaczyć na garderobę? Nie ma problemu! Zainwestuj w drzwi przesuwne. W pokoju takim możesz ustawić kilka wieszaków, rozmieścić wszystkie swoje ubrania, a następnie zamknąć pomieszczenie i skryć jego wnętrze przed wzrokiem gości, aby nie szpeciło reszty domu. Możesz też wykorzystać je do zasłonięcia spiżarki, która znajduje się przy kuchni.

Drzwi przesuwne z Indeco pasują wszędzie

Tworzymy porządne wyposażenie, które dostosowane jest w 100% do potrzeb Klientów. W Indeco projektujemy drzwi przesuwne stworzone z myślą o wygodzie mieszkańców domu, a także aranżacji wybranych pomieszczeń. Decydując się na skorzystanie z naszych stolarskich usług zyskujesz komfort oraz element, który doskonale będzie komponował się ze stylem, w jakim urządziłeś wnętrza swojego domu. Sprawdź, jakie zalety mają nasze drzwi przesuwne w praktyce i ciesz się nimi przez wiele długich lat. Nawet intensywna eksploatacja nie zmniejszy ich wysokich walorów estetycznych.