Zamów bezpłatną wycenę i projekt

Zalety szafy z drzwiami przesuwnymi na wymiar

Jeśli jesteś właśnie na etapie urządzania swoich przyszłych czterech kątów, na pewno zastanawiasz się nad tym, co zrobić, by przestrzeń została zaaranżowana w sposób jednocześnie funkcjonalny i elegancki. Najtrudniejsze dylematy mają osoby dysponujące małą przestrzenią i wieloma pomysłami co do tego, co chciałyby w niej umieścić. Na szczęście stworzono dla nich rozwiązanie w ramach elementów wyposażenia, które pozwala skutecznie zaoszczędzić przestrzeń, dostarczając jednocześnie wszystko, co niezbędne.

Szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar odznacza się licznymi zaletami, które sprawiają, że jest coraz chętniej wybierana przez klientów. Jakie przykłady można wymienić? Dowiedz się sam, zapoznając się z najnowszym artykułem na naszym blogu!

Szafa przesuwna na wymiar – do każdego pomieszczenia

Długą listę zalet tego funkcjonalnego rozwiązania otwiera fakt, że szafa z drzwiami przesuwnymi sprawdzić się może właściwie w każdym pomieszczeniu. W przedpokoju pozwoli schować kurtki i obuwie, w sypialni zapewni możliwość ukrycia codziennej odzieży, a w kuchni czy łazience stanie się schowkiem dla niezbędnych akcesoriów. Nie wiesz, co zrobić z domowym sprzętem AGD? Odkurzacz, żelazko czy deska również się w niej zmieszczą! Szafę przesuwną na wymiar możesz bez problemu dopasować do swoich potrzeb, tworząc z niej garderobę, spiżarnię czy domową biblioteczkę, zgodnie z własnymi preferencjami.

Co więcej, szafa z drzwiami przesuwnymi stanowi sposób na to, by odpowiednio segregować i oddzielać od siebie rzeczy, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas przy szukaniu niezbędnych akcesoriów. Przemyślany sposób aranżacji ułatwi zachowywanie porządku przez cały czas, a także uchroni przed ubraniami i innymi elementami wysypującymi się z szafy w najmniej odpowiednim momencie. A jeśli skrzydła drzwi wyposażysz w lustro, będziesz mieć możliwość stałego kontrolowania swojego wyglądu. Nie można zapomnieć również o optycznym powiększeniu przestrzeni.

Najlepszy wybór dla małych przestrzeni

Przedstawiana szafa na wymiar stanowi świetną alternatywę dla mebli z drzwiami skrzydłowymi, które potrzebują wolnej przestrzeni, by móc zostać w pełni otwarte i zamknięte, co na małych przestrzeniach może stanowić spore utrudnienie. Opisywana propozycja wyposażona jest w mechanizm pozwalający na przesuwanie – dzięki obecności szyn zamontowanych (w zależności od pomieszczenia) na suficie lub na ziemi oraz górnej i dolnej prowadnicy. Skrzydło drzwi przemieszcza się w prawo lub lewo, zapewniając łatwy dostęp do schowanych rzeczy, pomimo innych elementów znajdujących się tuż przed szafą. Taki sposób zaaranżowania przestrzeni (w ramach mebla wolnostojącego lub zabudowy wnęki) gwarantuje funkcjonalność oraz praktyczność w sypialni, pokoju dziecięcym czy gabinecie.

Idealne dopasowanie do innych elementów przestrzeni

Zróżnicowanie dostępnych modeli pod względem kolorów, stylu wykonania, sposobów aranżacji pozwala zapewnić, że szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar bez problemu wpasuje się we wnętrze urządzone w każdym stylu, co również należy dopisać do listy zalet. Dzięki temu odznacza się nie tylko wysoką funkcjonalnością i pozwala na zaoszczędzenie potrzebnej przestrzeni, ale również może stanowić elegancką ozdobę pomieszczenia – pod warunkiem odpowiedniego zgrania ze sobą wszystkich elementów. W taki sposób staje się głównym elementem pokoju, na który każdy zwróci uwagę.

Projektowanie na wymiar pozwala z kolei dostosować szafę do potrzeb domowników i możliwości przestrzeni, jaką się dysponuje. W taki sposób zapewnia się wysoki stopień użyteczności, przekładający się na zadowolenie z nabytego mebla.

Szafa z drzwiami przesuwnymi na wymiar – najlepszy możliwy wybór

Czy wymienione przez nas zalety przekonały Cię do tego, że szafa przesuwna na wymiar stanowi najlepsze rozwiązanie także dla Twojego domu? Mamy taką nadzieję! Pamiętaj, że z uwagi na swoje cechy użytkowe oraz zróżnicowanie pod względem dostępnych modeli bez problemu skomponuje się z innymi elementami wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim, loftowym czy industrialnym. Lepszego wyboru niż mebel z drzwiami przesuwnymi na wymiar po prostu nie można dokonać!